Dinner restaurant & bar skal utvide med ny avdeling på Barcode! Dinner åpner i Nodee Barcode sine gamle lokaler, i Dronning Eufemias gate 28.
Åpningen feires med Mid-Autumn Festival fra 3. - 8.oktober på Dinner Barcode. Mid-Autumn Festival eller Midt-Høstfestivalen er en av Kinas største høytider. Feiringen av Midt-Høstfestivalen startet for over 3000 år siden i Shang Dynastiet. Månen har en sentral plass i feiringen og festivalen kalles derfor også for Månefestivalen.
En viktig del av feiringen er å samle familie og venner for å beundre månen, henge opp lanterner og nyte hverandres selskap.
I anledningen har nye Dinner Barcode satt sammen en helt egen 7 retters meny som ærer Kinesisk mat og tradisjoner. Til denne menyen serverer restauranten månekake til dessert. Denne er en veldig viktig del av Midt-Høstfestivalen, da den symboliserer savnet etter kjære, hjemby, slektninger og venner. Kaken brukes også til å ønske hverandre en god høst og lykke for tiden som kommer. Menyen ligger på 569,- per person.
Publisert: 02. oktober 2023 kl. 14:21
Når Kjell Arne Johnsæter – en kraftkar i norsk restaura...
Nud Dudhia er neppe den første som har flyttet til Oslo...
Har du lyst på inspirasjon til vårens negledesign? Vi h...
Våren nærmer seg, og butikkene i Operagata er fulle av ...
Fra duften av syrin i blomstring, til fruktige noter av...
Søndag 02. mars er det fastelavn, og Oslobukta bugner a...