Art Night i Oslobukta

04. april kl. 12:00 - 19:00

Hele Bjørvika og Oslobukta pulserer av kunst på årets første Art Night. Få med deg alt som skjer på MUNCH, Operaen og Deichman, og på Kunsthall Oslo, VI VII, Kösk, QSPA og ikke minst Oslobukta pop-up.

Gå til event
Art Night i Oslobukta

Bli med på en dag full av kunst og inspirasjon fredag 4. april!

Denne kvelden holder galleriene i Oslobukta åpent til kl. 21.00, slik at du kan oppdage nye utstillinger fra spennende kunstnere i ulike sjangre.

Kiyoshi Yamamoto – “You Are What You Is” (MUNCH)

I «You Are What You Is» gjør Kiyoshi Yamamoto kunsten tilgjengelig ved å skape et rom hvor det er plass til hele mennesket – og det å bygge fellesskap.

Utstillingen er fylt med fargerike tekstilverk i bevegelse, et spesialdesignet amfi som bringer barna i øyehøyde med kunsten, og en videoinstallasjon.

Utstillingen sprer seg fra salen og ut i museets publikumsområder, og bryter med ideen om at kunst kun skal oppleves innenfor utstillingsrommets vegger.

Silkemaling-workshop for barn

Vi inviterer alle barn til å sette sitt preg på et felles kunstverk som vil ta form under Art Week. Kom innom pop up-lokalet i Oslobukta og bidra i Oslobuktas største kunstverk laget av barn!

Når man maler på silke blander fargene seg på en unik måte, og det fine materialet gjør at det oppstår en harmoni mellom fargene man maler med.
Når hele silkeseilet er malt henger vi opp verket, så publikum kan komme og se verket under Art Night fredag 4. april.

Kunsthall Oslo – Sei Selina: Consider Me Venus

  • Performance og filmlansering
  • Fredag 4. april kl. 19 (performance kl. 19:30)
  • Gratis inngang

Artist og låtskriver Sei Selina med sitt mest ambisiøse visuelle prosjekt hittil, i et kreativt samarbeid med regissør Niels Windfeldt, dansekollektivet Quick Style, fotograf Andreas Johannessen, og heavy metal-artisten Gaahl.
Consider Me Venus er en kunstnerisk uttalelse som redefinerer moderne skjønnhetsidealer.

Sei Selina er en norsk-siersierra-leonsk artist og musiker basert i Oslo, kjent for sin unike blanding av alt-pop med elementer fra spoken word, folk og soul.

Hun debuterte med den kritikerroste EP-en Him or Her, som vant Spellemannprisen for Årets musikkvideo. I 2022 turnerte hun i Europa som oppvarmingsartist for AURORA.

Premierevisningen og en eksklusiv liveopptreden skjer på Kunsthall Oslo den 4. april.

KÖSK – Ragnhild Nes

Ragnhild Nes (f. 1993) er en Oslo-basert billedkunstner som primært arbeider med maleri. Hennes praksis er preget av en søkende og intuitiv tilnærming til kunsten, inspirert av blant annet Cobra-bevegelsen.

Hun arbeider kontinuerlig med maleriet i sammenheng med skulptur, tekst og rom. Poesi og tekst fungerer som verktøy skrevet direkte på lerretet, og setter føringer for videre utvikling av komposisjon og palett.

Nes utforsker menneskets indre og ytre landskap, der det abstrakte og konkrete møtes. Hennes verk har vært vist både nasjonalt og internasjonalt, og hun har hatt kunstneropphold i Portugal, Italia og Danmark.

I denne utstillingen vises en serie malerier som fanger den subtile overgangen mellom natt og dag, med demringens farger og solens oppvåkning. Verkene sentreres rundt en monumental skulptur i sveiset stål.

Late Night på MUNCH

Velkommen til Late Night på MUNCH hvor vi forvandler lobbyen til byens beste klubb!

Alle utstillinger og baren og terrassen i 13. etasje er åpen hele kvelden.

  • Drop-in og gratis inngang.
  • Det lønner seg å komme tidlig, førstemann til mølla!
  • NB: MUNCH-medlemmer vil ha en egen hurtigkø. Husk medlemskort som bevis.

Opplev:

  • DJs: DJ Fimiani, DJ Gee Lane og DJ Tilla
  • Tre nye utstillinger:
    • Kiyoshi Yamamoto: You Are What You Is
    • Georg Baselitz: Med begge bena først
    • Kerstin Brätsch: MƎTAATEM
  • Verdens største samling av Edvard Munchs kunst i våre samlingsutstillinger

Program:

  • 20:00 – Dørene og baren åpner (ID 18 år)
  • 20:00–22:30 – Utstillingene er åpne (gratis inngang)
  • 20:00–23:30 – DJ Fimiani og DJ Gee Lane
  • MUNCH Bar i 13. etasje er åpen hele kvelden. DJ Tilla spiller fra 22:30, og festen varer til 02:30 (ID 20 år)
  • After party: Jaeger Oslo (ID 20 år)
    DJ EZ, DJ Fimiani, DJ Gee Lane, g-HA & Olanskii, Øyvind Morken spiller frem til 03.00. Du får vennepris i døra (100 kr) ved å vise stempel fra Late Nigh

Den Norske Opera & Ballett – Åpen prøve med Nasjonalballetten

Fredag 4. april kl 20.30 inviterer vi til åpen prøve i foajeen i forbindelse med Art Night i Bjørvika.

Få et innblikk i hvordan danserne i Nasjonalballetten jobber, og se utdrag fra aktuelle verk som danses på Hovedscenen denne våren.

  • Sted: Foajeen i Operaen
  • Tid: Kl. 20.30
  • Gratis og åpent for alle

Deichman Bjørvika – Utstillingen “Skudd, Fangst og u(Ro)”

Deichman Bjørvika åpner 1. april utstillingen Skudd, Fangst og u(Ro) sammen med Norske Kunsthåndverkere i forbindelse med deres 50-årsjubileum.

Utstillingen viser kunst fra 12 norske samtidskunstnere og strekker seg over 12 ulike arealer gjennom hele biblioteket.

I forbindelse med Art Night 4. april tilbyr Deichman Bjørvika kuratoromvisninger i utstillingen:

  • Kl. 17 og 18
  • Ingen påmelding, oppmøte på torget i 1. etasje

Les også:

Kraftfulle smaker i Barcode, med Kjell Arne fra Stock

Kraftfulle smaker i Barcode, med Kjell Arne fra Stock

Når Kjell Arne Johnsæter – en kraftkar i norsk restaura...

Fra tacos til thai, og alt Nud fra Doug’s Hamburgers har savnet i Oslo

Fra tacos til thai, og alt Nud fra Doug’s Hamburgers har savnet i Oslo

Nud Dudhia er neppe den første som har flyttet til Oslo...

Vårens negltrender med ByBela

Vårens negltrender med ByBela

Har du lyst på inspirasjon til vårens negledesign? Vi h...

Vårens nyheter i butikkene

Vårens nyheter i butikkene

Våren nærmer seg, og butikkene i Operagata er fulle av ...

Vårens dufter med Heaven Scent

Vårens dufter med Heaven Scent

Fra duften av syrin i blomstring, til fruktige noter av...

Fastelavnsbolleguiden!

Fastelavnsbolleguiden!

Søndag 02. mars er det fastelavn, og Oslobukta bugner a...